molo08 maja w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie klas VII i II-III gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Międzyzdrojów. Po Muzeum Przyrodniczym oprowadził nas przewodnik, który ciekawie przedstawił nam formy, procesy zachodzące na wybrzeżu oraz roślinność i zwierzęta Wolińskiego Parku Narodowego. Na wszystkich największe wrażenie zrobiły największe zwierzęta lądowe Europy – żubry, którym jeszcze do niedawna groziło wyginięcie. Po wizycie w muzeum mogliśmy na żywo zobaczyć żubry, orły, sarny i jelenie w Zagrodzie Żubrów. Poznaliśmy imiona żubrów oraz ciekawostki stylu ich życia. Dowiedzieliśmy się, ze aby przywołać do nas żubra wystarczy… jabłko. Pogoda nam dopisała i miło spędziliśmy czas spacerując w cieniu okazałych drzew WNP. Dzień „Poznawania form ochrony przyrody w naszym regionie” zakończyliśmy na plaży.