biblio9 października 2018 r. do biblioteki szkolnej zawitały przedszkolaki. Na miejscu czekała na nich mała niespodzianka od p. Agnieszki Kotkowskiej oraz niektórych dziewczyn z SU. Jedna ze starszych koleżanek maluchów – Marcjanna Wójcik z klasy III Gim przeczytała przedszkolakom książkę : ,,Bajka o drzewie” autorstwa Elizy Piotrowskiej oraz przedstawiła im wykonaną wcześniej prezentację z ilustracjami do tekstu. Następnie zadano dzieciom kilka pytań, na które bezbłędnie odpowiedziały i streściły krótko o czym była bajka. Później przedszkolaki usiadły przy stolikach aby wykonać kolejne zadanie. Otrzymały nożyczki, kolorowe kartki i kleje aby móc zrobić jeżyka z papieru. Starsze dziewczyny z SU pokazały im jak takiego jeża wykonać. Po skończonej pracy najmłodsi uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy. Na sam koniec wszyscy przykleili razem swoje jeże na osobne, przeznaczone do tego kartki. Tak właśnie minęła przedszkolakom lekcja w bibliotece. Myślę, że bardzo im się podobało i wiem, że czekają na powtórkę. Lekcja była zrealizowana w ramach innowacji pedagogicznej ,,Na dworze i w księgozbiorze”.