foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

mendelejewNa zajęciach biologiczno – chemicznych „Uczymy się przez doświadczenia i obserwacje” realizowanych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie wykonali układ okresowy pierwiastków chemicznych (tablicę Mendelejewa). Każdy zna planszę z kwadratowymi blokami pełnych spółgłosek, samogłosek oraz liczb. Tablica Mendelejewa była dla jednych obowiązkiem do nauki, a dla innych początkiem naukowej przygody. Jak szybko, łatwo, a co najważniejsze skutecznie nauczyć się symboli i nazw, często bardzo trudnych pierwiastków chemicznych? Odpowiedź na to pytanie znaleźli nasi uczniowie… Podczas zajęć projektowych wykonali na dużym, szarym papierze układ okresowy pierwiastków oraz przygotowali dwustronne plansze z nazwą i symbolem pierwiastka. W ten sposób szybko i skutecznie nauczyliśmy się tablicy Mendelejewa i w końcu doceniliśmy niesamowity geniusz tego wybitnego naukowca.

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved