układUczniowie szkoły podstawowej na zajęciach przyrodniczych realizowanych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” poznawali planety Układu Słonecznego oraz inne ciała niebieskie, które występują w kosmosie. Dzięki modelom magnetycznym i modelom planet w kształcie piłek nauczyliśmy się wszystkich planet w kolejności od Słońca. Wiemy już która planeta jest największa i najmniejsza, a która ma pierścienie i księżyce. Przy pomocy modeli łatwo zaobserwowaliśmy gazowe olbrzymy i planety skaliste. Wciąż tak niewiele wiemy o przestrzeni kosmicznej… Nauka o wszechświecie jest bardzo ciekawa, wręcz fascynująca, dlatego bardzo chętnie powtórzymy zajęcia z astronomii na naszym kółku.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved