projNa zajęciach biologiczno – chemicznych „Uczymy się przez doświadczenia i obserwacje” realizowanych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie wykonywali doświadczenia z mieszaninami jednorodnymi i niejednorodnymi. Przygotowaliśmy stanowiska do pracy, odczynniki oraz sprzęt i szkło laboratoryjne. Uczniowie w grupach mieszali substancje i na podstawie obserwacji określali ich gęstość. Wiele ciekawych spostrzeżeń wywnioskowaliśmy podczas mieszania różnych substancji, które są dostępne w naszych kuchniach. Podczas kolejnych zajęć zorganizowaliśmy konkurs na „Mistrza pierwiastków chemicznych”. Korzystając z ćwiczeń interaktywnych odgadywaliśmy symbole pierwiastków. Po zaciekłej walce, kilku dogrywkach i coraz większym stopniu trudności „Mistrzem pierwiastków chemicznych” został … Bartosz Jabłoński z klasy VIII.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved