dzien ziemi222 kwietnia to święto naszej planety. Od kilkudziesięciu lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Polsce święto to przypada na 22 kwietnia, tego właśnie dnia promowane są postawy ekologiczne. Celem obchodów Dnia Ziemi jest zwrócenie uwagi na stan środowiska i podjecie działań zmierzających do ochrony zasobów przyrody. W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV –VIII i III gimnazjum obejrzeli prezentację multimedialną na temat sposobów dbania o środowisko, wykonali przyrodnicze rysunki oraz napisali listy do Ziemi. Najlepszy list do naszej planety zostanie umieszczony w gazetce szkolnej „Ośmiorniczka”. Tego dnia odczytaliśmy również wiersz, który z uwagą i przejęciem uczniowie wysłuchali w skupieniu. Fragment wiersza Zbigniewa Herberta „Dlaczego”

Dlaczego słowik już nie śpiewa?
Dlaczego umierają drzewa?
Dlaczego zwierząt jest tak mało?
Powiedz człowieku co się stało?
(…) Dziadku ty jesteś taki mądry,
Wszystko wiesz o człowieku,
Więc powiedz… Czy będziemy?
Będziemy istnieć, będziemy istnieć
W następnym wieku...
Pomyślmy o tym wszyscy, póki jeszcze nie jest za późno… Ziemia jest w Twoich rękach!!!

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved