opiekun biblioteki Agnieszka KOTKOWSKA

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
8.00 - 13.00 8.00 - 13.15 dzień gospodarczy 8.00-15.15 8.00 - 12.15

Regulamin czyteklni

1. Czytelnia jest czynna w dniach i godzinach otwarcia biblioteki.
  2. W czytelni obowiązuje cisza.
  3. Poza terenem czytelni wydawnictw nie wypożycza się.
  4. Czasopisma podaje bibliotekarz lub wyznaczony uczeń.
  5. Materiały wypożyczone należy szanować; nie wolno ich plamić, wyrywać kart i ilustracji.
  6. W razie stwierdzenia zniszczenia lub uszkodzenia wydawnictw, a także niewłaściwego zachowania ucznia, ponosi on konsekwencje w postaci :
    • Odpłatności pieniężnej za zniszczone wydawnictwa,
    • Usunięcia z terenu czytelni i pozbawienia prawa do korzystania z materiałów
    • Kar przewidzianych w regulaminie szkolnym.

Regulamin wypożyczalni

1. Dni i godziny otwarcia biblioteki zgodne z wywieszka.
  2. W bibliotece obowiązuje cisza.
  3. Przed wypożyczeniem należy książkę przejrzeć i zwrócić uwagę bibliotekarza na ewentualne braki.
  4. Czytelnik odpowiada za stan wypożyczonej książki, książkę zgubioną lub zniszczona jest zobowiązany odkupić, zwrócić inną o zbliżonej wartości rynkowej.
  5. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie książki musza być zwrócone do biblioteki; uczeń, który nie wywiąże się z tego obowiązku nie otrzyma świadectwa szkolnego.
  6. Nie wolno przetrzymywać wypożyczonych książek dłużej niż dwa tygodnie.
  7. Czytelnik nie przestrzegający powyższych zasad może być pozbawiony prawa do korzystania z wypożyczalni.