foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

kodowanieZgodnie z założeniami programu uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach lekcyjnych  z programowania. Zajęcia prowadzone są w ramach zajęć komputerowych i informatyki.
W klasie pierwszej szkoły podstawowej, ze względu na zróżnicowany stopień opanowania obsługi komputera , zaczęliśmy od bardzo prostego wytłumaczenia, co to jest programowanie popartym równie prostym układaniem pewnych sekwencji obrazkowych zawartych na stronie internetowej studio.code.org (kurs 1), na której znajdują się idealne ćwiczenia do wprowadzenia uczniów w temat programowania. Po opanowaniu tych umiejętności mogliśmy przejść do bardziej efektywnych elementów programowania – poznajemy nową aplikację Kodable, której bohaterem jest Fuzzy, mała włochata kulka. Zadaniem uczniów jest wskazywanie jej odpowiedniej drogi w labiryncie poprzez sekwencję ruchów na różne sposoby.

W klasie czwartej szkoły podstawowej, w ramach zajęć uczniowie uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Uczniowie zapoznają się z możliwościami aplikacji, tworząc proste skrypty, których efektem są animacje, proste gry czy animowane kartki świąteczne. Uczniowie pracują z takim zaangażowaniem, że nie chcą kończyć tych zajęć. Wielu uczniów z czwartej klasy i nie tylko rozwija swoje umiejętności z programowania w języku Scratch na dodatkowych zajęciach w ramach koła zainteresowań.
Zajęcia w gimnazjum z programowania rozpoczęliśmy od podstaw algorytmiki. Uczniowie zapoznali się z pojęciem algorytmu i metodami reprezentowania algorytmów na przykładach bardzo prostych problemów takich jak: znajdowanie największego lub najmniejszego elementu w ciągu, porządkowanie ciągu liczby oraz poszukiwanie elementów w zbiorach nieuporządkowanych i uporządkowanych. Na kolejnych zajęciach zostaną wprowadzone podstawy implementowania klasycznych algorytmów w języku C++.

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved