foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

konkmatprz08 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Lubianie już po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Łamigłówki mądrej sówki”. Najlepsi matematycy i przyrodnicy ze szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego zmagali się z łamigłówkami i zdaniami logicznymi. W konkursie udział wzięło sześć drużyn ze szkół podstawowych z terenu naszego powiatu:
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie,
- Szkoła Podstawowa w Reczu,
- Szkoła Podstawowa w Zamęcinie,
- Szkoła Podstawowa w Pełczycach,
- Szkoła Podstawowa w Będargowie,
- Szkoła Podstawowa w Lubianie.


Do zmagań konkursowych przystąpiło 18 uczniów, którzy przez 60 minut rozwiązywali zadania testowe. Fundatorami nagród i upominków byli:
- Starostwo Powiatowe w Choszcznie,
- Urząd Miejski w Pełczycach,
- OHZ w Lubianie
- Księgarnia PEGAZ w Choszcznie,
- Bank GBS w Pełczycach,
- Sołtys Lubiany,
- Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Choszcznie,
- Rada Rodziców w ZS w Lubianie,
O godzinie 10.00 uroczyście konkurs rozpoczął dyrektor ZS w Lubianie. Przez godzinę uczniowie zmagali się z najtrudniejszymi łamigłówkami z matematyki (10 zadań)
i z przyrody (10 zadań). Po wytężonej pracy umysłu nadszedł czas na słodki poczęstunek. Ale to był dopiero początek niespodzianek! Podczas gdy komisja konkursowa sprawdzała prace uczniowie wysłuchali recytacji wiersza „Królowa nauk” w wykonaniu Hanny Kwiecińskiej z klasy IV oraz obejrzeli prezentację „Matematyka w przyrodzie”, którą przedstawili uczniowie Amelia Skrzypek i Kacper Szymczak z klasy VI.
Wyniki końcowe w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiają się następująco:
Klasy IV:
I miejsce – Pater Jakub -  SP Recz
II miejsce – Dziechciarewicz Maciej – SP nr 3 Choszczno
III miejsce –  Wojtal Kacper – SP Pełczyce
Klasy V:
I miejsce – Ireneusz Szuba - SP nr 3 Choszczno
II miejsce – Bielawski Jakub – SP Zamęcin
III miejsce – Maciej Grabowicz - SP Lubiana
Klasy VI:
I miejsce – Aleksandra Tomicz - SP Recz oraz Otwinowska Patrycja – SP Pełczyce
II miejsce - Bartłomiej Dyc - SP Lubiana oraz Łagowski Bogusz – SP nr 3 Choszczno
III miejsce – Królak Nikola – SP Będargowo
Dodatkowo wyróżnienie uzyskała Karina Kiełbasa.
W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Zwycięska drużyny otrzymała puchar przechodni. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a zawodnicy ze zdobytymi nagrodami i upominkami oraz ich opiekunowie obiecali, że wrócą do nas za rok na kolejne zmagania „mądrej sówki”.
Stanisława Januszke, Agnieszka Gałwa, Karolina Młynarczyk

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved