Szkoła Podstawowa w Lubianie - Szkoła Podstawowa w Lubianie

apel13 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 r.
Uczniowie klasy V oraz II gimnazjum przybliżyli społeczności szkolnej historię naszego kraju z czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników.
To Święto sprawia, że mamy czas na refleksje, wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.