pasowanie17 listopada uczniowie drugiej klasy zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Rozpoczynają bardzo ważny etap w swoim życiu, proces samodzielnego zdobywania wiedzy. Czytanie rozwija myślenie, pobudza wyobraźnię, pogłębia pamięć i wzbogaca słownictwo. Zanim jednak drugoklasiści zostali przyjęci do grona czytelników musieli odpowiedzieć na wiele zagadek i nauczyć się wierszyka „ Prośby książek”. Pod koniec uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki , a rodzicom zostały przekazane listy, w których zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi. Na zakończenie spotkania czekała niespodzianka –wspólne zatańczenie zumby. Dzieci z uśmiechem na twarzy opuściły bibliotekę obiecując dotrzymania przysięgi złożonej podczas pasowania.