projekt614 grudnia 2017 roku, w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu”, wybraliśmy się do Szczecina na wystawę interaktywną „Eureka”. Celem wyjazdu było zaciekawienie uczniów przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi. Zwiedzający w sposób zabawowy oglądali wystawione eksponaty, a poprzez dotykanie sprzętu i samodzielne wykonywanie doświadczeń, mogli poznawać prawa rządzące światem.
Wystawa znajduje się w części Muzeum Techniki i Komunikacji, które powstało w starej zajezdni tramwajowej. Ze względu na specyfikę muzeum, najwięcej eksponatów w Eurece zostało poświęcone zjawisku ruchu, które nieodłącznie towarzyszy wszelkim pojazdom.

Przy okazji zwiedziliśmy to piękne muzeum, poznając historię szczecińskiej komunikacji. Przenieśliśmy się do czasów, które na pewno pamiętają nasi dziadkowie. Mogliśmy wsiąść na pokład tramwajów na korbę, pooglądać starodawne rowery, motory, samochody i autobusy. Uczniów najbardziej zaciekawił pojazd o nazwie wszędołaz oraz symulator tramwaju typu 105 N.
Uczestniczyliśmy również w lekcji muzealnej, na której dowiedzieliśmy się co to jest bionika, czego architekci mogą nauczyć się od pająków i termitów, poznaliśmy nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, które swój początek miały właśnie w przyrodzie.
Uczniowie naszej szkoły byli wręcz zachwyceni i nie mogli oderwać się od zabawy. Eureka, to niezwykłe muzeum, tutaj zabronione jest „nie dotykać” eksponatów. Nauka poprzez zabawę jest niezwykle fascynująca i bardzo efektywna. Już nie możemy doczekać się następnych wyjazdów.