foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

Egzamin ósmoklasisty

egzamin final

Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego

rekrutacja

Platforma edukacyjna

classroomoffice

Proponowane linki

lektury

zoo

matma

Dzwonki lekcyjne

08.30  -  09.15

09.25  -  10.10

10.20  -  11.05

11.15  -  12.00

12.20  -  13.05

13.15  -  14.00

14.10  -  14.55

Zaloguj się

dzien ziemi222 kwietnia to święto naszej planety. Od kilkudziesięciu lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Polsce święto to przypada na 22 kwietnia, tego właśnie dnia promowane są postawy ekologiczne. Celem obchodów Dnia Ziemi jest zwrócenie uwagi na stan środowiska i podjecie działań zmierzających do ochrony zasobów przyrody. W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV –VIII i III gimnazjum obejrzeli prezentację multimedialną na temat sposobów dbania o środowisko, wykonali przyrodnicze rysunki oraz napisali listy do Ziemi. Najlepszy list do naszej planety zostanie umieszczony w gazetce szkolnej „Ośmiorniczka”. Tego dnia odczytaliśmy również wiersz, który z uwagą i przejęciem uczniowie wysłuchali w skupieniu. Fragment wiersza Zbigniewa Herberta „Dlaczego”


Dlaczego słowik już nie śpiewa?
Dlaczego umierają drzewa?
Dlaczego zwierząt jest tak mało?
Powiedz człowieku co się stało?
(…) Dziadku ty jesteś taki mądry,
Wszystko wiesz o człowieku,
Więc powiedz… Czy będziemy?
Będziemy istnieć, będziemy istnieć
W następnym wieku...
Pomyślmy o tym wszyscy, póki jeszcze nie jest za późno… Ziemia jest w Twoich rękach!!!


Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 bip

Centrum Usług Wspólnych w Pełczycach

Lokalizacja

Biblioteka szkolna na Facebooku


bibl

Doradztwo zawodowe

dz

Koronawirus

nz

 

nfz

korona1

korona2

 

 

Projekty i współpraca

dbi

2024 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved