foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

W związku z nieobecnością nauczyciela od 10.11 - 16.11.2018r. zajęcia socjoterapeutyczne wraz z doradztwem edukacyjno-zawodowym odbędą się w terminie późniejszym.

listopadDnia 9 listopada 2018 roku, w piątek w SP w Lubianie odbył się apel z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, Uczniowie naszej szkoły chcieli w wyjątkowy sposób uczcić to narodowe święto, a jednocześnie przypomnieć wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne. Podczas apelu można było ujrzeć część artystyczną, w której uczniowie opowiadali o wydarzeniach heroicznej walki opolskich bohaterów. Tego dnia śpiewaliśmy również wiele pieśni patriotycznych. Pod koniec wydarzenia całą szkołą przyłączyliśmy się do akcji #RekordDlaNiepodległej i wspólnie zaśpiewaliśmy cały hymn narodowy. Po części artystycznej SU zaprosił całą społeczność szkolną do wspólnego śpiewania pieśni legionowych , by ocalić od zapomnienia dawne żołnierskie piosenki, nauczyć szacunku do naszej historii i jeszcze bardziej zjednoczyć społeczność szkolną.

Czytaj więcej...

su3W ramach zajęć biologiczno – chemicznych „Uczymy się przez doświadczenia i obserwacje” realizowanych w projekcie „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie gimnazjum poznawali mikroskopijny świat organizmów. Pracując na nowoczesnych mikroskopach optycznych młodzież zgłębiała wiedzę na temat świata owadów, parzydełkowców, pantofelków. Zajęcia rozpoczęliśmy od poznania budowy mikroskopu i zasad tworzenia preparatów mikroskopowych. Następnie oglądaliśmy ciekawe preparaty mikroskopowe zwierząt bezkręgowych, podziwiając niesamowicie wyglądające aparaty gębowe komarów, czułki pszczoły oraz składające się z tysięcy małych oczek mozaikowe oczy muchy. Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczniowie zaangażowani w poznawanie mikro świata bezkręgowców.

Czytaj więcej...

su4Podczas zajęć przyrodniczo – geograficznych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie bardzo często pracują z atlasami geograficznymi, mapami ściennymi oraz globusami. W ramach jesiennych zajęć „przenieśliśmy się” z klasy w podróż po Polsce oraz Europie. Uczniowie ćwiczyli znajomość mapy fizycznej Polski, szukali krain geograficznych oraz poznawali ciekawe, charakterystyczne miejsca w Polsce. Biegun zimna w Polsce? Największa kraina Polski? A może gdzie leży Niecka Nidziańska? Te i inne tajniki mapy fizycznej Polski poznawali uczniowie w ramach zajęć „Włóczykij – geografia dla ciekawych świata”. Uczniowie gimnazjum w ramach zajęć „Geografia dla każdego” wyruszyli w podróż po Europie – korzystając z atlasów, map ściennych i prezentacji wytyczyli trasę wycieczki po Europie. Najczęściej uczniowie wybierali wycieczkę na południe Europy, zachwalając atrakcje turystyczne Francji, Włoch, Hiszpanii i Grecji. Młodsi uczniowie z klasy V w ramach zajęć przyrodniczych „Z przyrodą za pan brat” również poznawali mapę polityczną Europy.

Czytaj więcej...

obraz samorzadOstatni czas szkolny obfitował w wiele wydarzeń, uroczystości i ciekawych akcji. Samorząd Uczniowski zaplanował dla was kolejne akcje i imprezy szkolne, które odbędą się w najbliższym czasie. Chcielibyśmy również dowiedzieć się jakie jest Wasze zadanie na temat dotychczasowej działalności SU i w jakich imprezach szkolnych chcielibyście uczestniczyć. Dlatego już wkrótce SU przedstawi ankietę dla uczniów. A teraz przedstawiamy palny SU na najbliższy okres:

Czytaj więcej...

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2018 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved