foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

Egzamin ósmoklasisty

egzamin final

Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego

rekrutacja

Platforma edukacyjna

classroomoffice

Proponowane linki

lektury

zoo

matma

Dzwonki lekcyjne

08.30  -  09.15

09.25  -  10.10

10.20  -  11.05

11.15  -  12.00

12.20  -  13.05

13.15  -  14.00

14.10  -  14.55

Zaloguj się

W dniu 3 lutego br. redakcja gazetki dla najmłodszych „Kameleon” nagrodziła upominkami uczniów, którzy prawidłowo rozwiązali łamigłówki z numeru 2. Prawidłowe odpowiedzi napłynęły od 36 uczniów. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Julii Nowaczek, Nikoli Tomaszewicz, Dawida Woracha, Filipa Skwarka, Maksia Rajkowskiego i Blanki Borowczyk.

Wkrótce trzecie wydanie „Kameleona”, więc już dzisiaj zachęcamy uczniów klas 0-III do rozwiązywania umieszczonych w nim łamigłówek. Wszystkie prawidłowe rozwiązania wezmą udział w losowaniu. Powodzenia.

Dnia 1 marca w Szkole Podstawowej w Lubianie rozegrany został finał Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej w piłce siatkowej chłopców klas ósmych. Po zaciętej rywalizacji wygraliśmy w wielkim finale z SP nr 3 Choszczno 3:1 w setach.

Naszą szkołę reprezentowali:

Aleksander Jaśkowiec

Jakub Spych

Mateusz Skrzypa

Michał Kowalski

Dorian Młodawski

Szymon Marciniak

Bartłomiej Twardowski

Hubert Butkiewicz

Jakub Pruc.

Wielkie brawa dla chłopcówJ

Dnia 8 marca w naszej szkole tradycyjnie odbył się Dzień Kobiet organizowany przez panią Renatę Maćkowiak, przy pomocy pana Daniela Świrskiego.

Tego dnia w aktorów wcielili się głównie chłopcy i dziewczynki z klas V i II. Przedstawiane były śmieszne scenki z codziennego życia płci pięknej i płci „ brzydkiej”. Na twarzach naszych nauczycielek, pracowników obsługi i administracji z minuty na minuty gościła coraz większa radość. Były również przyśpiewki na kobiety powiązane z naszą szkołą. Słowem przedstawienie artystyczne stało na bardzo wysokim poziomie. Na koniec zaprezentowany został film z ostatnich 30 lat naszej szkoły, aktorkami oczywiście był „ nasze kobiety”.

Dziękujemy wszystkim uczniom za mega dawkę dobrego humoru, a naszym panią jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

Dnia 07.03.2023 r naszą szkołę odwiedziła pani podleśniczy Sandra Michalak z Nadleśnictwa Choszczno, specjalista służb leśnych do spraw edukacji, turystyki, łowiectwa oraz pożarnictwa. W spotkaniu brały udział klasy IVa, IVb oraz klasa VII. Pani Sandra w klasach IV przeprowadziła zajęcia z warstwowej budowy lasu. Uczniowie mieli niebywałą okazję poczuć zapach lasu i bliskości przyrody leśnej, dzięki przyniesionym przez panią leśnik darom lasu. Uczniowie mieli również możliwość prównać budowę i wielkość szyszek różnych gatunków drzew iglastych. Nasz gość podzielił się również wieloma ciekawostkami związanymi z pracą leśnika, opowiedział o różnorodności mieszkańców lasu oraz  o przyglądaniu się okiem kamery gniazda bociana czarnego wychowującego trzy pisklęta. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem tematyką leśną. Może w najbliższej przyszłości to my odwiedzimy szkółkę leśną.
Kolejne zajęcia pani Sandra przeprowadziła w klasie VII, w ramach zajęć z doradztwa zwodowego. Uczniowie zostali zaznajomieni z podstawowymi obszarami pracy leśnika. Jaką szkołę należy ukończyć oraz jakie egzaminy muszą zostać zdane, aby wykonywać zawód leśnika. Młodzież bardzo aktywnie brała udział w zajęciach i zadawała pytania odnośnie pracy leśnika.
 

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 bip

Centrum Usług Wspólnych w Pełczycach

Lokalizacja

Biblioteka szkolna na Facebooku


bibl

Doradztwo zawodowe

dz

Koronawirus

nz

 

nfz

korona1

korona2

 

 

Projekty i współpraca

dbi

2023 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved