foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

19.06.2019 (środa)
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

godz. 9.00- klasy I - III SP
godz. 12.00- klasy IV - VIII SP i Gimnazjum

 Rozkład jazdy autobusów szkolnych

klasay I - III SP

I autobus
8.00 - Bukwica
8.05 - Boguszyny
8.10 - Lubianka
8.15 - Nadarzyn
8.20 - Brzyczno
8.25 - Płotno

klasy IV - VIII SP i Gimnazjum

I autobus
10.45 - Przekolno
10.55 - Bukwica
11.00 - Boguszyny
11.05 - Lubianka
11.15 - Nadarzyn
11.20 - Brzyczno
11.25 - Płotno

wycieczka305.czerwca o 4 rano wyruszyliśmy spod szkoły w Lubianie na wymarzoną wycieczkę do Wrocławia i Energylandi. Mimo wczesnej godziny nikt się na spóźnił na zbiórkę, wyruszyliśmy pełni energii, z dobrym humorem. Do Wrocławia dotarliśmy o godzinie 10 rano. Pierwszym punktem harmonogramu wycieczki było zwiedzanie ZOO i Afrykarium. Największe wrażenie na uczniach zrobiły ogromne wodne zwierzęta i stadko hipopotamów. ZOO jest ogromne, więc zwiedzania było naprawdę sporo. Blisko Ogrodu Zoologicznego znajduje się fantastyczna fontanna multimedialna, musieliśmy ją zobaczyć. Pokaz fontann robi wrażenie!

Czytaj więcej...

przyrodaW ramach zajęć przyrodniczych realizowanych podczas projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie brali udział w zajęciach geograficzno – przyrodniczych i biologiczno – chemicznych. Podczas zajęć rozwijali swoje wiadomości i umiejętności w zakresie edukacji przyrodniczej. Uczniowie obserwowali przyrodę za pomocą przyrządów przyrodniczych, wykonywali doświadczenia przyrodnicze, pracowali z mapami, atlasami, lupami, mikroskopami, globusami oraz tablicą interaktywną. Na zajęciach łączyliśmy zabawę z nauką, przyjemność z wiedzą, o tym co ciekawe w przyrodzie i świecie. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu sal w sprzęty, pomoce przyrodnicze, modele, filmy, sprzęt multimedialny zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne dla uczniów.

Czytaj więcej...

czytelniaW ramach zajęć edukacji czytelniczej i przyrodniczej „Na dworze i w księgozbiorze” w bibliotece szkolnej odbyły się pokazy doświadczeń przyrodniczych oraz promocja czytelnictwa, szczególnie książek i czasopism przyrodniczych. Uczniowie zaprezentowali doświadczenia chemiczne i fizyczne, był „wybuch wulkanu”, „słodka tęcza”, „mydlany wąż”, „znikające kulki”, „unoszące się książki” i „elektryczne owoce”. Tego dnia staliśmy się „małymi odkrywcami”, którzy poznają świat przez doświadczenia i obserwacje. Przyrodę możemy poznawać również przez książki przyrodnicze i przygodowe, których w naszej bibliotece jest bardzo dużo. Zachęcamy do poznawania świata przez czytanie i obserwacje przyrodnicze.

Czytaj więcej...

mogilica27 maja w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie klas VIII i III gimnazjum wybrali się na zajęcia terenowe w Leśnictwie Mogilica. Ciekawą przyrodniczą lekcję w terenie poprowadziła pani leśniczy z Nadleśnictwa Choszczno. Spacerowaliśmy leśną ścieżką dydaktyczną o długości około 2,5 km, w trakcie spaceru obserwowaliśmy rośliny i zwierzęta lasu, mieliśmy również okazję porozmawiać o ochronie i funkcjach lasu dla przyrody i człowieka. Leśna trasa mimo, iż trudna i długa, to jednak bardzo ciekawa. Urzekła nas cisza panująca w lesie, piękna zieleń i zapach aromatów lasu. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

Czytaj więcej...

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved