foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

apel11listW piątek 8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy II, V, VI i VII zaprosili wszystkich uczniów i pracowników szkoły do wspólnego świętowania. W programie artystycznym prześledziliśmy Polski drogę do niepodległości poprzez wysłuchanie nastrojowych pieśni i wierszy. Drugoklasiści wspaniale zatańczyli krakowiaka. Apel miał charakter bardzo uroczysty, tego dnia cała społeczność szkolna włączyła się do akcji #szkoladohymnu i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cały hymn. Na koniec apelu uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przedstawili współczesną wersję „Katechizmu polskiego dziecka” i podziękowali za udział w sondzie. Po apelu zabrał głos Pan dyrektor Paweł Wilk, który podziękował uczniom za cudowne przygotowanie apelu i przypomniał, że prawdziwy patriota potrafi godnie obchodzić państwowe święta. Nie ma wątpliwości, że w naszej szkole wszyscy uczniowie pamiętają o szacunku dla tych dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

Czytaj więcej...

akcjasuW 1900 roku Polski nie było na mapie i nie było wiadomo, czy kiedykolwiek stanie się jeszcze niezależnym państwem. Władysław Bełza zadał wtedy dzieciom 10 pytań. Odpowiadając na nie stworzył „ Katechizm polskiego dziecka” A co gdybyśmy zadali sobie dobrze znane pytania i spróbowali odpowiedzieć na nie na nowo?
-Coś jej winien? Jak my dzieci możemy pokazać, że jesteśmy dobrymi Polakami?
Samorząd Uczniowski inspirując się książką Michała Rusinka „Jaki znak twój?” postanowił zapytać uczniów naszej szkoły, jak w dzisiejszych czasach możemy pokazać, że kochamy ojczyznę. Już od czwartku na korytarzu szkolnym przedstawiciele SU zbierali odpowiedzi i przyczepiali je na tablicy. Powstała dzięki temu flaga Polski. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w sondzie.

Czytaj więcej...

keniaStare przysłowie mówi, iż syty głodnego nie zrozumie. Jest to prawda, której doświadczają dzieci zamieszkujące kraje, gdzie panuje głód i niedostatek. Aby pomóc takim osobom, wolontariusze jak co roku zorganizowali w naszej szkole sprzedaż ciasta. Fundusze z akcji zostaną przekazane do Wydziału Wychowania Katolickiego, który zajmuje się pomocą dzieciom w Kenii. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję bardzo gorąco dziękujemy.

Czytaj więcej...

szmSą dni słoneczne, radosne i szczęśliwe, a także te pełne zadumy i smutku. W listopadzie mamy takie dni, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, składamy kwiaty, wspominamy, tęsknimy. Ci co odeszli, żyją w naszych sercach, we wspomnieniach. Za ich ziemski trud, starania, możemy ofiarować im tylko jedno – wdzięczność i pamięć, dlatego tak ważne jest kultywowanie zwyczajów związanych z Dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Uczenie i przekazywanie tej tradycji najmłodszemu pokoleniu. Mając to na uwadze, wolontariusze naszej szkoły wybrali się na cmentarz w Lubianie, gdzie porządkowali groby, o których już nikt nie pamięta.

Czytaj więcej...

czochranskiOd 6 do 13 listopada 2019 r. mieliśmy możliwość gościć w naszej szkole wystawę poświęconą życiu oraz działalności naukowej wybitnego fizyka i chemika Jana Czochralskiego. Wystawa została opracowana przez pracowników Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie Polskie Towarzystwo Chemiczne w Warszawie jako projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Ekspozycja „wędruje” po szkołach w całej Polsce, a w tym roku oglądamy ją również w naszej szkole dzięki uprzejmości pracowników ZCDN Szczecin. Całą wystawę podczas lekcji fizyki i chemii mogli zobaczyć uczniowie klas VII-VIII. Wystawa miała na celu przybliżenie osoby polskiego chemika i fizyka prof. Jana Czochralskiego. „Metodę Czochralskiego” na skalę przemysłową stosuje się do produkcji monokryształów, np. półprzewodników, wykorzystywanych w laptopach, telefonach, tabletach. Naukowiec przyczynił się również do opatentowania stopu zwanego metalem B, charakteryzującego się dobrymi własnościami ślizgowymi. Metal B znalazł praktyczne zastosowanie w kolejnictwie.

Czytaj więcej...

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved