foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie


program1Akcja wyjaśnia, że zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie, wystarczy zsumować dobre chęci i odrobinę wiedzy. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych, pośrednio edukacja rodziców.
Klasa II a na lekcjach wychowania fizycznego u Pana Daniela Świrskiego dowiedziała się na temat zboża, , diety bezglutenowej, picia wody, diety warzyw i owoców, które dostarczają witamin, składników mineralnych i cennego błonnika. Omawiano, także rolę wspólnego posiłku dzieci i rodziców, dlaczego jest tak ważny. Uświadomiono również dzieciom, że ruch to podstawa. Dzieci potrzebują szczególnie dużo aktywności. Dzięki temu mogą się wyszaleć, fizycznie zmęczyć, dotlenić mózg i w rezultacie łatwiej będzie om wysiedzieć w szkolnych ławkach. Uczniowie poprzez codzienny ruch mają efektywniejszy sen i szybszą regenerację.


Podopieczni podczas zajęć dowiedzieli się o wielu aspektach zdrowego odżywiania. Na koniec programu dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki z gotowymi zdrowymi przepisami, które mogą wykonać wspólnie z rodzicami.
Ponadto klasa II a stanęła w konkursie „ Rodzina przygód” poprzez wykonanie fotorelacji z przebytych lekcji wychowania fizycznego. Nagrodami do wygrania są wyjazdy do Energylandii w Zatorze i wyjazdy na Stadion Narodowy w Warszawie.
Uczniom gratulujemy pomysłu propagowania zdrowego odżywiania.

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 bip

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2020 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved