policjaW naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego zaprosiliśmy policjanta z Posterunku Policji w Pełczycach, który przypomniał najmłodszym uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa m.in. podczas zabaw, właściwym poruszaniu się po drodze, o bezpiecznej jeździe rowerem, nie wpuszczaniu do domu nieznajomych. A uczniowie z klasy I otrzymali Elementarz Zasad Bezpieczeństwa w ramach programu edukacyjnego „PRZYJACIELE GRYFUSIA”. Książeczka opisuje w sposób łatwy i przyjemny zasady, którymi należy się kierować, aby dziecku nie stało się coś złego i przykrego.
Pamiętaj !
• Jeśli jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi obcym
• Nie korzystaj z propozycji jazdy samochodem od obcej osoby
• Zawsze mów rodzicom dokąd wychodzisz