drzewo11 października młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji bibliotecznej połączonej z lekcją przyrody. Powodem spotkania było Święto Drzewa obchodzone 10 października. Podczas pierwszej części uroczystości uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą drzew, później wysłuchali ” Bajki o drzewie” Elizy Piotrowskiej , którą przeczytała im uczennica klasy II Gim -Marcjanna Wójcik. Na zakończenie lekcji wszystkie klasy zaprezentowały swoje tekturowe drzewka, które ozdobili na dwa sposoby. Jedne drzewka wyglądały jak drzewa na dworze, drugie były magiczne takie jakie możemy spotkać jedynie w książkach. Wszystkie klasy świetnie się spisały, a ich prace można oglądać na szkolnym korytarzu. Uczniowie obiecali, że będą dbać o naturalne środowisko i wypożyczane książki z biblioteki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za współpracę.