ppoz15 lutego, w Pełczycach odbył się jeden z etapów Ogólnopolskiego TRurnieju Wiedzy Pożarniczej.
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i krztałtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
I miejsce w tym Turnieju zajął uczeń naszej szkoły Adam Surdacki z klasy III gimnazjum. Przed nim kolejne etapy konkursu, trzymamy więc mocno kciuki za kolejny sukces.