foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

liczbaWyjątkowo w tym roku, 15 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Liczby Pi, która zawsze swoje święto obchodzi 14 marca.O czym poinformowali uczestników uroczystości zapraszając jednocześnie do rywalizacji prowadzący ją uczniowie klasy VII Marita i Wojtek.
Pi (zwana inaczej ludolfiną) jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Datę 14 marca wybrano nieprzypadkowo, gdyż w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, czyli tak jak przybliżoną wartość liczby pi.
To wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania ,ale, że matematyka może być przyjemna i zabawna.

Czytaj więcej...

W DNIACH 25 – 27 MARCA BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Miejsce: poniedziałek i wtorek - kaplica w Lubianie, środa - kościół parafialny w Boguszynach

Poniedziałek –25.03.2019r Wtorek – 26.03.2019r. Środa – 27.03.2019r
Godz. 8.45
  Msza święta
z nauką rekolekcyjną 
dla  klas  VI – VIII SP, IIIG
Godz. 8.45
Msza święta
z nauką rekolekcyjną
dla klas  VI – VIII SP, IIIG
Godz.  8.30
Msza święta
z nauką rekolekcyjną
dla klas  VI – VIII SP, IIIG
Godz. 10.10
Msza święta 
z nauką rekolekcyjną
dla klasy 0 - V SP
Godz. 10.10
Msza święta 
z nauką rekolekcyjną
dla klasy 0 - V SP
Godz. 8.30
Msza święta 
z nauką rekolekcyjną
dla klasy 0 - V SP

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW 

Poniedziałek i wtorek – rano bez zmian

Pierwszy kurs (odjazd do domu ) spod kaplicy około godz. 11.00 ( klasy 0 – V)

Drugi kurs ( odjazd do domu)  spod szkoły  - godz. 12.00 ( klasy VI – VIII i gim.)

Środa - 27 marca

Autobus Bus

8.00 - Płotno
8.05 - Brzyczno
8.10 - Nadarzyn
8.20 - Lubiana (zbiórka pod szkołą)

8.00 - Przekolno
8.05 - Bukwica
8.10 - Bukwica
8.15 - Lubianka

 Odjazd spod kościoła w Boguszynach po skończonej mszy św. Uczniowie z Lubiany tego dnia wsiadają i wysiadają na placu szkolnym.

 

nowoczesnaPodczas zajęć przyrodniczo – geograficznych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie po raz kolejny doskonalili umiejętność korzystania z mapy i globusów. Podczas zajęć „przenieśliśmy się” z klasy w podróż po całym świecie. Uczniowie w parach pracowali z atlasami i wypisywali krainy geograficzne wylosowanego kontynentu. Następnie przy mapie ściennej Świata przedstawiali wypisane góry, niziny, morza i wyspy, w ten sposób ucząc siebie nawzajem. Następnie w „podróż po świecie” wybraliśmy się korzystając z globusów. Uczniowie wybierali miejsce na ziemi, dokąd chcieliby pojechać, następnie określali jego położenie względem Polski. Seszele, Komory, Bermudy, Wyspy Kanaryjskie, Bali, Malediwy i Hawaje – to odległe i egzotyczne wyspy wybierane przez uczniów. Do nauki mapy świata wykorzystaliśmy również puzzle Europy i Świata.

Czytaj więcej...

nowoczesna1Podczas zajęć przyrodniczych „Uczymy się przez doświadczenia i obserwacje” w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie wykonali doświadczenie „Tęcza na talerzu”. Kolorowe cukierki ułożyliśmy na dwóch talerzach, następnie do jednego talerza dodaliśmy zimnej wody, a do drugiego dolaliśmy gorącej wody. Uzyskaliśmy ciekawy i piękny efekt, w wyniku rozpuszczania przez wodę kolorowych barwników cukierków - na talerzach pojawiła się „tęcza”. Zaobserwowane zjawisko dyfuzji, czyli samoistnego mieszania się substancji szybciej zachodziło w wodzie gorącej i na tym talerzu jako pierwsza pojawiła się „tęcza”. Wiele ciekawych spostrzeżeń wywnioskowaliśmy podczas tego doświadczenia oraz połączyliśmy dobrą zabawę z nauką.

Czytaj więcej...

ulKażdy przedszkolak już wie jak powstaje miód, gdzie zimują pszczoły i jakie rodzaje miodu są najsmaczniejsze oraz najzdrowsze. Dziękujemy tacie Antosia za solidną porcję notatek o tym smakołyku, a rodzicom Igora za zaproszenie do ich pasieki. To były intensywne dni nauki, malowania, wycinania oraz oblizywania klejących paluszków.

Czytaj więcej...

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved