bezp ferie

W miesiącu grudniu w klasie ósmej na matematyce były realizowane tematy z zakresu geometrii przestrzennej. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe własności graniastosłupów, rysowali siatki prostopadłościanu i sześcianu, obliczali pole i objętość tych figur. W ramach wykorzystania wiedzy w praktyce mieli zadane dla chętnych wykonanie z papieru modelu dowolnego graniastosłupa. Najważniejszymi wytycznymi było, aby praca była estetyczna i w miarę możliwości jak największa. Czternastu uczniów klasy ósmej wykonało modele i postanowiliśmy wystawić je do pokazania innym uczniom i nauczycielom. Oczywiście chętni uczniowie zostali nagrodzeni przez nauczyciela matematyki za swoją aktywność.

Z wielką radością informujemy, że uczeń naszej szkoły – Aleksander Dąbrowski, uczeń klasy ósmej zakwalifikował się do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego. Olek osiągnął fascynujący wynik 100% punktów możliwych do zdobycia. Kolejny etap konkursu już w lutym.

Wierzymy, że wiedza i umiejętności językowe naszego ucznia pozwolą mu na osiągnięcie kolejnych sukcesów. Gratulujemy osiągnięcia wysokiego wyniku i trzymamy kciuki za kolejne etapy.

Olek osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i wyróżnia się wysoką kulturą osobistą. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców Olka za wkład pracy w wychowanie i edukację swojego syna.

Olku, gratulujemy i życzymy szczęścia oraz kolejnych sukcesów!

Jeszcze raz, powodzenia Mistrzu!

Viel Glück und viel Erfolg!

konkurs niemiecki 2024

W sobotę 16 grudnia uczniowie klasy III uświetnili swoim występem spotkanie wigilijne seniorów. Spotkanie miało miejsce w sali bankietowej, w domu weselnym Bursztynowa. Był śpiew pastorałek , piosenek bożonarodzeniowych, taniec, gra na instrumentach i wspólna zabawa.

Uczniowie na powitanie zagrali, na Bum, Bum dzwonkach kolędę „Lulajże Jezuniu”. Zaprosiliśmy seniorów do zabawy inscenizowanej przy piosence „Tańcz z Mikołajem”. Pląsy na parkiecie wprawiły tańczących w radosny nastrój. Chcąc uczcić zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, uczniowie zaprezentowali piosenkę „ Koncert na 102”. Wesołym śpiewom towarzyszył akompaniament na instrumentach perkusyjnych.

Nasi młodzi artyści sprawili zebranym ogromną radość. Ich popisy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i cudowną atmosferę. Życzymy wszystkim seniorom zdrowia, radości i pociechy z wnuków.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią

Wielkie gratulacje dla Julii Małodzińskej, Małgorzaty Grabowicz z klasy VIII i Kamila Zająca z klasy VII, którzy zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Julia i Małgosia  będą reprezentować naszą szkołę w konkursie z biologii, a Kamil i ponownie Małgosia z geografii. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki podczas wojewódzkiego etapu konkursu, który odbędzie w lutym. Powodzenia!