• Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych 116 123  czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00
• Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00
• Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Choszcznie  95 765 22 05 uzyskasz pomoc psychologa
• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - ul. Niedziałkowskiego 22, 73 - 200 Choszczno, tel. 95 765 2578
• Punkt Interwencyjno - Mediacyjny "Pomoc dziecku i rodzinie" - ul. Niedziałkowskiego 22, 73 - 200 Choszczno tel. 95 765 2578

• Niebieska Linia – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Jeśli jesteś świadkiem lub doświadczasz przemocy fizycznej, psychicznej lub innej w rodzinie, szkole, pracy lub Twoim otoczeniu, możesz anonimowo uzyskać informację gdzie szukać pomocy, jak rozwiązać problem, porozmawiać ze specjalistą – psychologiem lub prawnikiem.

telefon:  800 120 002 - Bezpłatna linia jest czynna 24h/dobę

• Przyjaciele.org  - internetowe forum wsparcia "razem przeciw samobójstwom" - nie jesteś sam(a), podyskutuj z innymi, którzy być może mają podobne problemy jak Ty, na stronie jest też  czytelnia oraz gdzie szukać pomocy psychologicznej.

• StopDepresji.pl - Coraz więcej osób choruje na depresję - sprawdź czy nie masz objawów. Depresja to choroba, którą leczy się farmakologicznie, zalecana też jest psychoterapia. Często depresja powoduje niechęć do leczenia, wynika to z jej objawów: bezsilności i utraty wiary w możliwość poprawy. Nieleczona depresja zabiera nam siły do normalnego funkcjonowania, powoduje myśli samobójcze.

• PogotowieDuchowe.pl - pogotowie duchowe to ciekawy pomysł kapłanów kościoła rzymskokatolickiego. Na stronie podane są telefony kontaktowe do księży, można dzwonić
24h/dobę, 7 dni w tygodniu.
• Masz problem i szukasz osoby, do której możesz się z nim zwrócić? Czujesz się samotny, potrzebujesz wsparcia i rozmowy z życzliwą osobą? Zadzwoń lub napisz wiadomość.

Bezpłatny telefon zaufania
dla dzieci i młodzieży
Rzecznika Praw Dziecka

Można dzwonić:
od poniedziałku do piątku,
w godzinach 8.15-20.00.

dyżurują specjaliści, czekający właśnie na telefon, jeśli:

- przeżywasz smutek, lęk, osamotnienie;
- nie radzisz sobie z konfliktem w Twojej rodzinie;
- masz problemy w relacjach z rówieśnikami;
- masz trudności w nauce;
- ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc.

Jeśli zadzwonisz na ten numer w godzinach nocnych, możesz przedstawić swój problem i pozostawić numer telefonu, a następnego dnia na pewno oddzwonimy.

Pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą również dzwonić osoby dorosłe, by zgłosić problemy dzieci.
Strona www telefonu.

• W każdym większym mieście jest Ośrodek Interwencji  Kryzysowej można tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną , materialną. Pomoc jest bezpłatna. Nie musisz mieć ubezpieczenia.

• Jeżeli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, można zgłosić się do szpitala psychiatrycznego, tam też nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz , że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.