Tematy Projektów Edukacyjnych

język angielski

1. Londyn - miasto mody

biologia, chemia

1. Jaką rolę spełnia w przyrodzie woda?
  2. Czy uczniowie Publicznego Gimnazjum nr2 w Lubianie odżywiają się prawidłowo?

geografia

1. Walory przyrodnicze i poza przyrodnicze regionu, w którym mieszkam.
  2. Pomóżmy kasztanowcom - ochrona środowiska w naszym regionie.

zajęcia artystyczne

1. Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.
  2. Walentynki.

informatyka

1. Praktyczne zastosowanie technologii informatycznej w różnych dziedzinach życia.
  2. Kronika Zespołu Szkół w Lubianie.

Mam 6 lat

Wcześniejsze rozpoczęcie edukacji to wykorzystanie najlepszego okresu w rozwoju dziecka. Dlatego dzieci nie trzeba ratować przed szkołą, tylko trzeba wspierać ich rozwój.

Pomagamy pszczołom

Pszczoła to wyjątkowe stworzenie. Pracowita, działająca w społeczności, pełni bardzo ważne funkcje w ekosystemach i jest bardzo pożyteczna dla ludzi. Niestety, grozi jej wiele niebezpieczeństw, niektóre z nich wywołujemy my - ludzie.

SWOI

SWOI jest szczególną formą propozycji treści i metod edukacyjnych przeznaczonych do realizacji zajęć pozalekcyjnych z infotechniki od II do IV etapu edukacji. Wykracza ona poza ramowe Programy nauczania i Podstawę programową kształcenia ogólnego. W koncepcji tej połączono nowatorskie teorie pedagogiczne z praktyką edukacyjną.