• Zakończenie roku szkolnego 2023/24

     • "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać". 21 czerwca podczas uroczystego apelu uczniowie klas IV-VIII odebrali swoje świadectwa szkolne, a uczniowie klasy VIII stali się Absolwentami Szkoły Podstawowej w Lubianie. Swój ostatni apel w naszej szkole ósmoklasiści rozpoczęli pięknym i dostojnym polonezem, były wiersze, piosenki i tańce. Po części oficjalnej uroczystości absolwenci przenieśli się na Galę Oskarów 2024, podczas której każdy z nich otrzymał statuetkę Oskara. Wszystkim uczniom i absolwentom GRATULUJEMY wyników w nauce, sukcesów szkolnych i sportowych! Życzymy bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji! Absolwentom życzymy POWODZENIA w nowych szkołach! Spełniajcie marzenia!

     • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

     • 21 marca 2024r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny organizowany corocznie przez Polskie Towarzystwo Matematyczne. W naszej szkole wzięło w nim udział 18 uczniów z klas II-VIII. Niestety nie udało się nikomu zdobył wyróżnienia w tym konkursie, ale najwyższy wynik osiągnęła uczennica klasy ósmej Zofia Warych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do uczestnictwa w następnym roku.

     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE

     • W dniu 17 czerwca 2024 roku uczniowie klasy czwartej wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się na Ranczo Wesoła Stodoła 😀😀😀  Pogoda dopisała i mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji rancza, niczym prawdziwi Ranczersi 🥰🥰🥰 

      Spotkanie z mieszkańcami rancza, takimi jak alpaki, kozy, kangury, osły dodatkowo uprzyjemniło czas spędzony na łonie natury. Nie zabrakło zamków - dmuchańców (są naprawdę olbrzymie)👍👍 👍 Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności pływackie w basenie z podgrzewaną wodą, oczywiście pod czujnym okiem rodziców i wychowawcy. Wielu z nich zademonstrowało imponujące zdolności stylów pływania i nurkowania😆😆😆

      Spotkanie przebiegało w radosnej i serdecznej atmosferze ♥️♥️♥️ Niedługo planujemy kolejne spotkania 🍀🍀🍀

     • Wycieczka do Energylandii

     • 7 czerwca uczniowie klas Va, VI i VIII wyjechali do największego w Polsce parku rozrywki w Zatorze Energylandii. Wspaniale spędziliśmy czas, korzystając z licznych atrakcji, gdzie każdy znalazł coś dla siebie: szybkie kolejki górskie, karuzele, tory wodne, baseny, zjeżdżalnie, pokazy aut kaskaderskich. Energylandia to miejsce, w którym każdy czuje się niesamowicie, dzięki wytyczonym tematycznie strefom każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swojego wieku.  Największym zainteresowaniem cieszyła się jedna z najwyższych i najszybszych kolejek górskich w Europie - Hyperion. Czas w Energylandii to wspaniała zabawa na najwyższym poziomie! Jeszcze tu wrócimy!

     • III miejsce w rejonowym Konkursie Przyrodniczo- Sportowym

     • 6 czerwca w Leśnictwie Mogilica odbył się rejonowy Konkurs Przyrodniczo - Sportowy "Poznajemy tajemnice lasu" organizowany przez Nadleśnictwo Choszczno. Udział w konkursie wzięło osiem drużyn ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu choszczeńskiego i stargardzkiego. Nasza drużyna dziewcząt z klasy VIII w składzie: Małgorzata Grabowicz, Amelia Kwilińska i Zofia Warych zajęły III miejsce. Jest to bardzo duże wyróżnienie zwłaszcza, że dziewczyny rywalizowały również z uczniami ze szkół średnich. Zadania konkursowe wymagały dużej wiedzy przyrodniczej i umiejętności sportowych. Uczestnicy konkursu na ponad 2 km trasie w lesie rozwiązywali test wiedzy przyrodniczej, rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt, mierzyli stos drewna, rzucali kołkiem drewnianym i strzelali na strzelnicy. Z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi dziewczyny poradziły sobie znakomicie. Na zakończenie konkursu wszyscy miło spędziliśmy czas przy ognisku. Gratulujemy naszej drużynie!

     • Dzień Kosmosu - modele Układów Słonecznych

     • W nieskończenie wielki Wszechświat zabrali nas uczniwoie z klasy VI. W ramach lekcji geografii uczniowie klasy VI wykonali modele Układów Słonecznych. Ciekawe i staranne prace uczniów stanowiły piękną i kolorową wystawę na szkolnym korytarzu. Gratulujemy uczniom ciekawych  pomysłów i kreatywności podczas wykonywania modeli Układów Słonecznych, dzięki czemu każdy z nich był inny.

     • Turniej 1 z 10

     • nia 5 i 6  czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się   „Turniej 1 z 10”. 5 czerwca  w zabawie  wzięli udział głównie uczniowie  z klasy 8, natomiast 6 czerwca z klas 5, 6 i 7. Turniej był podsumowaniem wiadomości z języka niemieckiego i innowacji „Mój Niemiecki”. Turniej miał formę quizu i dotyczył kategorii tematycznych: Człowiek, Dom, Rodzina, Szkoła. Podczas turnieju uczniowie mogli sprawdzić także swoją wiedzę krajoznawczą o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Księstwie Liechtenstein.

                  W kategorii klas starszych zwyciężczynią Turnieju 1 z 10   została Zuzanna Rajkowska, która większość pytań wzięła na siebie. II miejsce zajął Aleksander Dąbrowski, III miejsce zdobyła Małgorzata Grabowicz. W kategorii klas młodszych zwycięzcą Turnieju 1 z 10 został Kamil Zamrzycki, II miejsce zdobył Konrad Pohlenz, III miejsce zajął Jakub Betler. Wszyscy zawodnicy byli  wzorowo przygotowani do turnieju - limit punktów został wyczerpany, a szanse zawodników  zostały zachowane.

      Chcemy, aby Turniej 1 z 10 już na stałe zagościł w naszej szkole. Przekonaliśmy się, że ta zabawa to nie tylko doskonała okazja do rywalizacji, ale przede wszystkim
       do pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy. Wydarzenie zakończyło się w atmosferze radości i satysfakcji z osiągniętych wyników.

                  Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie w organizacji turnieju, a uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć w nauce języka niemieckiego.

     • Mamy certyfikat programu "Trzymaj Formę!"

     • "Trzymaj Formę!" to ogólnopolski program dla uczniów szkół podstawowych klas V-VIII, propagujący zdrowy styl życia. Głównym celem programu jest propagowanie zbilansowanego odżywiania połączonego z aktywnością fizyczną. Program rozwija zainteresowania uczniów i kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe. Program realizowany jest metodą projektu, w ramach działań uczniowie: wykonali piramidy żywienia, talerze zdrowego odżywiania, brali udział w akcjach profilaktycznych i ekologicznych, poznali zdrowe nawyki żywieniowe i zalety regularnej aktywności fizycznej, obliczyli swoje BMI i zrobili test wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

     • Pokazy doświadczeń chemicznych

     • Podczas lekcji chemii uczniowie klas VII i VIII wykonywali doświadczenia chemiczne. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, a uczniowie z zaangażowaniem zabrali się do wykonywania krok po kroku doświadczeń chemicznych. Wszyscy pamiętali o odzieży ochronnej, etapach doświadczenia i przestrzeganiu instrukcji.  Najbardziej cieszyły efekty wykonanych eksperymentów, kiedy "wybuchł" wulkan, a balon "sam się nadmuchał" przez wytworzony w kolbie dwutlenek węgla. Poznawanie świata przyrody przez doświadczenia jest wspaniałą i efektywną metodą nauki. Brawo uczniowie!

     • Egzamin ósmoklasisty za nami!

     • W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy ósmej przystąpili do egzaminu ósmoklasisty, który przeprowadzany jest na zakończenie szkoły podstawowej. Egzamin sprawdza wiadomości i umiejętności uczniów ze wszystkich lat nauki w szkole podstawowej. 14 maja uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego, 15 maja z matematyki i 16 maja z języka angielskiego lub języka niemieckiego. Teraz czekamy na wyniki egzaminu, które uczniowie otrzymają 3 lipca. Trzymamy za Was mocno kciuki!

     • BRAWO chłopcy! Uczniowie znaleźli portfel i oddali go właścicielowi

     • Piękną i godną naśladowania postawą wykazali się chłopcy z klasy VIII Dominik i Nikodem, którzy podczas majówki znaleźli plecak, a w nim portfel z dokumentami i znaczną ilością gotówki. Nasi uczniowie sprawdzian z uczciwości zdali na szóstkę! Sami odnaleźli właściciela zguby i oddali mu plecak z całą zawartością. Brawo chłopcy! Jesteśmy z Was dumni! GRATULUJEMY Wam i Waszym rodzicom pięknej postawy, godnej naśladowania. 

     • Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

     • 7 marca w naszej szkole odbył się etap parkowy konkursu przyrodniczego "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".  Głównymi celami konkursu są: poszerzenie wiedzy na temat parków krajobrazowych, a także zagadnień z zakresu ekologii i ochrony przyrody oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Małgorzata Grabowicz klasa VIII, Julia Małodzińska klasa VIII i Anita Jabłońska klasa VI. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się ogólną wiedzą z zakresu biologii, ekologii oraz o Barlineckim Parku Krajobrazowym, w tym rozpoznać gatunki ssaków zamieszkujące park. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Karsku, nasza szkoła zajęła drugie miejsce, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Mostkowie. Gratulujemy drużynie z SP w Karsku i trzymamy za nich kciuki w etapie wojewódzkim konkursu.

     • Konkurs "Trzymaj formę"

     • 12 marca w naszej szkole odbył się etap  szkolny konkursu "Trzymaj formę". Konkurs polegał na rozwiązaniu 40 zadań testowych, dotyczących zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia i składników pokarmowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Małgorzata Grabowicz, Amelia Kwilińska, Julia Małodzińska. Do kolejnego etapu powiatowego konkursu zakwalifikowała się Julia Małodzińska. Powiatowy etap konkursu odbył się w naszej szkole 26 kwietnia. W konkursie oprócz Julii udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Będargowie i Szkoły Podstawowej w Suliszewie. Uczniowie w ramach konkursu rozwiązali 40 zadań testowych udostępnionych w specjalnym serwisie internetowym. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Renata Boczek z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Choszcznie. Dekoracje i gazetki tematyczne na temat zdrowego stylu życia przygotowali nasi obecni i byli uczniowie. Trzymamy kciuki za Julię i czekamy na wyniki, które ogłoszone  będą 6 maja. 

     • Julia Małodzińska FINALISTKĄ konkursu przedmiotowego z biologii

     • Wielkie brawa i gratulacje dla Julii Małodzińskej, która została FINALISTKĄ konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Julia posiada ogromną wiedzę i umiejętności przyrodnicze, dzięki którym znalazła się w gronie najlepszych młodych biologów województwa zachodniopomorskiego. Brawo Julia!

     • Małgorzata Grabowicz FINALISTKĄ konkursów przedmiotowych z geografii i biologii

     • Wielkie brawa i gratulacje dla Małgorzaty Grabowicz, która została podwójną FINALISTKĄ konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Małgosia posiada ogromną wiedzę i umiejętności przyrodnicze, dzięki którym znalazła się w gronie najlepszych młodych geografów i biologów województwa zachodniopomorskiego. Brawo Małgosia!

     • Modele komórek organizmów i modele DNA

     • W ramach lekcji biologii uczniowie klas Va i Vb wykonali modele komórek roślinnych, zwierzęcych i grzybowych. Ich pomysłowe i starannie wykonane prace stanowiły wystawę na szkolnym korytarzu. Wszystkie organizmy zbudowane są z komórek, czyli najmniejszych elementów, budujących organizm i zdolnych do czynności życiowych. Do wnętrza komórek "sięgnęli" uczniowie klasy VIII, ponieważ wykonali modele DNA, kod DNA znajduje się jądrze komórki. DNA to nasz indywidualny, niepowtarzalny kod genetyczny. Uczniowie wykonali ciekawe i estetyczne modele, które mogliśmy oglądać na szkolnym korytarzu. Barwo uczniowie! 

     • 22 kwietnia Dzień Ziemi

     • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w warsztatach i konkursie ekologicznym. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat dbania o przyrodę, wysłuchali listu Ziemi do ludzi oraz wykonali zadania ekologiczne, w tym segregowali odpady, ozdobili Ziemię, rozwiązywali zadania przyrodnicze. Pamiętajmy, że los naszej planety zależy od nas. Każdy z nas ma realny wpływ na stan przyrody. ZIEMIA JEST W NASZYCH RĘKACH! Tak możesz pomóc Ziemi:

      - segreguj odpady,

      - wybieraj produkty wielokrotnego użytku,

      - oszczędzaj wodę i prąd,

      - sadź drzewa.